ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.
Потвърждавам! В новите автомобили 7вероятността да се отвори airbag при евнтуален инцидент е почти 50/50! Като потръпевш ще дам пример на собствената ми глава- миналата година пътувам на задната седалка (мястото зад шофьора) в автомобил Volvo XC70 D5 модел 2008 с 10 airbag-a , който е от Москва знае какво са задръстванията по Садовое и ще ме разбере по-добре... при изчакване отсрещния поток за обратен завой отзад се заби Туарег и от силата на удара влязохме в насрещното където ни смаза 3 тонен ГАЗель пълен със мебели... Благодарение на обедния час в който автомобилите се движат с около 30-40 ГАЗелата не ни направи на хармоника. В резултат НИТО ЕДИН AIRBAG НЕ СРАБОТИ!!!!!! Нито предните, нито щорите, нито наколенниците- НИЩО!!! И това е автомобил за 62000$ на 122000км. - дано не ви се случва да опирате до системите за безопасност!- Поздрави от Москва!
Датчиците работили са? С каква скорост е станал удара? Ако е било под 30км на някой марки не се отварят. Били са сложени коланите? Ако не са, еърбеците не се отварят. Поздрави от Пловдив.
Аз съм собственик на автосервиз и трябва да ви кажа ,че всеки втори автомобил в България има поне по една а някой и по повече неработещи или направо липсващи възглавници от предишни ПТПта.
аз пак претъпях ПТП с ауди А4 2002 комби челен удар с 40-45 км/ч и двата еърбега се отвориха дето са отпред.за кола на 8 год. когато стана това си е добре... за другите не знам не коментирам
поздрави...
Тея американци вече станаха смешни. Първо с анти-класациите си, в които всички европейски и японски коли са изкарвани за много зле. После си обявиха американския курник Кадилак за автомобил на годината. Сега пък на най-продаваните марки като Тойота, Хонда, Ауди и БМВ им намериха пак кусури...
Що направо не забранят вноса на автомобили и да си продават американските таралясници на затъпялото си общество и да се реши проблема?
Един колега си беше купил шевролет авео 2010-та на лизинг и катастрофира със него-той е карал със 100 км/ч и го блъска някаква тойота отзад със 180 км/ч,колата се завърта и се удря в мантинелата.Цялата задница и предница са смляни(той слава богу е жив и здрав).Колата му е имала 6 еър бега,от които нито 1 не се е отворил,и във сервиза му казали че колата била ожулена и за това не се били отворили :D :O .Аз иначе карам 19 годишно бмв което има 1 еър бег,но предполагам си работи(надявам се никога да не ми се налага да разбирам)......После се чудете защо доста хора предпочитат старите коли пред новите........
Симончо, чети ти!
Някои автомобили имат сензори на всички пътнически места. ТЕ освен за дразнещия предупреждаващ сигнал служат и за деактивиране на еърбеците в определени случаи. Дали еърбега се отваря или не зависи от поне 5-6 сензора определящи скоростта на автомобила, силата и посоката на удара и т.н.
Аман от разбирачи!
На едни приятели при доста сериозна катастрофа с Volvo S60 не им се бяха отворили еърбеците... А имаше челен удар с бетонно блокче 1x0.5m и падане вържу ЖП релси... Така, че и от уж най-безопасните може да се очаква такова нещо!
хора купете си по един мержан ме4ок 300 турбо дизел и си глейте кефа...ве4е са много достъпни откъм цена и 4асти и за 7-8 к лева взимате перфектен автомобил....нема 4упене и е здрава кола...ще ви педпази...стига с тези цифри от поръдъкана 50 и 100к лева за прасно огнати ламарини и пласмаси
az karam audi A6 2009 godina i predi 2 meseca se blusnah na putq za burgas sozopol v edin citroen c4 Picasso i s 10 km nqkade mi se otvoriha prednite 2 airbag a bronqta beshe savsem leko puknata ...... audi nqma greshka az garantiram !!!
Имайте в предвид, че пиропатроните на възглавниците имат 10 годишен живот и трябва да се подменят. Но никой не го прави. Така, че не разчитайте на еърбеците.
Има много, ама много променливи, които водят до отваряне на air bag... като цяло, повечето "модерни" коли, не отварят air-bag при скорости под 30-40км в час(освен случаи когато с такава скорост не ви ударят със 100 примерно, тия 30-40 се изчисляват с датчици за ускорение и инерция, а не от скоростомера). не отварят и при несложени колани, при неседящи пътници (или развалени датчици на седалките, а те се амортизират доста бързо при редовно използване). Също така странични, предни, колонни, завесни, коленни air bags се отварят само при подходяща сила и посока на удара и според нуждите, възможно е да се отвори само 1 завеса при страничен удар от по-висока кола, или примерно страничната възглавница на седалката при удряща по-ниска кола, коленните също се отварят само при рязко пропадане на предницата, тоест при влизане под нещо или при толкова силен удар, че двигателя напира навътре и натиска цялата кола надолу... Принципно е нормално това, защото ако примерно с 20км/ч ти излезнат и 10те air bag-a, само ремонта от поразиите (скъсани тапицерии и разкачени тавани, колони, волан, предно табло и какво ли още не което се разпаря и изпочупва при отварянето) ще надвишава многократно 100те лева за боядисване на ожулената броня... Като цяло е късмет да ти се отворят(неподходящи условия за отваряне, развалени датчици), но ако се отворят в подходящ момент, спасяват живот.
Неработещи еърбеци... Замисляли ли сте се скоро при новите автомобили колко от системите за безопасност работят надеждно. Хора, вземете се в ръце и карайте нови автомобили. Науката и техниката е напреднала до там, че след изтичане на гаранцията от производителя всичко се скапва в рамките на месеци... Отдавна се убедих, че вариантите са два: нов автомобил или такъв, произведен преди 1995. Всичко друго е "Highway to hell"...
"Хора, вземете се в ръце и карайте нови автомобили". Как. За войната по пътищата в България на 90% са виновни правителствата които са били до сега. Тяхната кражба е ощетявала държавата и следователно народа. Поради тази причина българинът не може да си позволи да си купи нов автомобил или да поддържа стария в изправност и от там следват катастрофите. Нека да не позволяваме това да се случва и за нашите деца.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 кдсйф
14:28 02.12.2012
2 Дани
Коментиран от #3
14:49 02.12.2012
3 Embata
До коментар #2 от "Дани":
Dobre 4e se poqvi ti da im kaje6 na amerikancite pri kvi usloviq se otvarqt 4e te moje i da sa zgre6ili :DКоментиран от #13
15:40 02.12.2012
4 Адолф Хитлер
16:46 02.12.2012
5 А4
поздрави...
17:07 02.12.2012
6 peugeot
17:35 02.12.2012
7 ГОШО
17:36 02.12.2012
8 кондофри иванов
17:41 02.12.2012
9 Кофти
Що направо не забранят вноса на автомобили и да си продават американските таралясници на затъпялото си общество и да се реши проблема?
18:06 02.12.2012
10 Дани
19:21 02.12.2012
11 диан
на 20 годишна кола да чакаш да се отвори
19:53 02.12.2012
12 Кон
20:00 02.12.2012
13 триста итридесети
До коментар #3 от "Embata ":
dani, нали се сещаш, че те коланите няма да са сложени и това няма как да се докаже, а естествено казват че са20:18 02.12.2012
14 sa6o
21:16 02.12.2012
15 Симон
Коментиран от #19
22:56 02.12.2012
16 Инджинеро
Някои автомобили имат сензори на всички пътнически места. ТЕ освен за дразнещия предупреждаващ сигнал служат и за деактивиране на еърбеците в определени случаи. Дали еърбега се отваря или не зависи от поне 5-6 сензора определящи скоростта на автомобила, силата и посоката на удара и т.н.
Аман от разбирачи!
23:14 02.12.2012
17 Иван Чукарски
01:02 03.12.2012
18 кик
08:12 03.12.2012
19 Unknown
До коментар #15 от "Симон":
неук си моето момче...08:33 03.12.2012
20 Алфонсо
Коментиран от #22
08:33 03.12.2012
21 Лада
08:56 03.12.2012
22 БКП
До коментар #20 от "Алфонсо ":
Да на Алфа Ромео работят ,но затова пък колите им не струват и не държат цена.09:01 03.12.2012
23 А6
Коментиран от #25
09:22 03.12.2012
24 ....
кой си ти че да гарантираш каквото и да било, и на кой мислиш че му пука твойто мнение...просто си смешен с такъв род изказвания.
10:54 03.12.2012
25 Mupo
До коментар #23 от "А6":
Това което обясняваш е гаранция за грешка. За какво да се отварят възглавниците с 10 км в час? Само да те изгорят и стресират ли?10:54 03.12.2012
26 Дани
11:29 03.12.2012
27 mnogoznaikov
14:32 03.12.2012
28 Just Driver
14:45 03.12.2012
29 Нов
15:13 03.12.2012