21 Януари, 2013 13:24 6 197 11

Трета генерация Audi TT догодина

  • audi-
  • tt-
  • mqb

Новото поколение на инголщадското купе ще се отличава сериозно не само от сегашното TT, а и от останалата гамата на Audi, съобщава главният дизайнер на марката Волфганг Егер, цитиран от американското сп. Car and Driver. По думите на Егер в компанията са си взели поука от критиките към прекалено голямото визуално сходство между различните модели в гамата.

Революционни изменения в дизайна не се очакват, но следващото TT все пак ще бъде по-ръбесто, фаровете и стоповете му ще станат изцяло светодиодни. Новият модел ще бъде построен на модулната платформа MQB.

Кактои досега, моделът ще се предлага както с предно, така и с двойно предаване. Гамата от двигатели ще бъде съставена от четири- и петцилиндрови мотори с особен акцент на вторите. Според Car and Driver най-мощната модификация Audi TT RS ще разполага най-малко с 400 к.с.

По предварителни планове третото поколение на модела ще бъде представено през 2014 г. За цени е прекалено рано да се говори, но смело може да се прогнозира, че TT ще поскъпне. В Инголщад смятат да  запълнят с него нишата, която трябваше да заеме замразеният проект R4 със средноразположен двигател.

Как вървят цените на сегашния модел можете да проверите тук.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 nikito_blend

    1 0 Отговор
    Ауди ТТ винаги е било с превъзходен дизайн. Вярвам че и при следващата генерация ще е така.
  • 2 БУМЕР КАМОР

    1 9 Отговор
    treta generacia toaletni
  • 3 мм

    1 2 Отговор
    Хваща окото и е разпознаваемо спрямо останалите модели. Ще чакаме повече детайли, но изглежда добре определено.
  • 4 gost

    1 8 Отговор
    Японски дизайн!
  • 5 VW Фен

    3 1 Отговор
    Предницата ми напомня на новия дизайн на Lexus. Лично на мен TT никога не ми е харесвало като дизайн. Прекалено женско ми идва...
  • 6 Име:

    1 0 Отговор
    Най-старото ТТ беше доста добро, особенно амортесьорите със метални стружки, и възможността да си втвърдяваш окачването. А най-хубавото беше че се различаваше от другите модели. Въпреки че никога не съм го харесвал добре попълваше липсата в тоя сегмент. Това горе на снимката доста ми харесва, сравнявайки го със сегашните модели, може би ще е готино да му плеснат гърбавата задница от А7 за по-ретро италиански дизайн.
  • 7 Claude

    0 0 Отговор
    Открийте 3-те разлики с Audi Quattro Concept 2011.

    Коментиран от #9

  • 8 fen

    1 0 Отговор
    На мен ми прилича на Subaru BRZ

    Коментиран от #10

  • 9 Име:

    0 0 Отговор

    До коментар #7 от "Claude":

    Огледалата, решетката (формата е същата решетката е друга, има и номер), въздухонаборника на капака, фаровете (формата е същата обаче ), дръжките на вратите, и джантите (опция), май станаха повече от 3 разликите, цели 5 или 6 са
  • 10 Име:

    0 1 Отговор

    До коментар #8 от "fen":

    нищо общо
  • 11 Благовест Стефанов

    1 0 Отговор
    Струвами се, че са искали да направят нещо такова по немски.