София
Министър-председателят Бойко Борисов ще бъде домакин на станалата традиционна среща на ръководителите на българското, румънското и сръбското правителства за обсъждане на актуални за трите страни теми. Разговорите с колегите му Виктор Понта и Александър Вучич ще се проведат в резиденция „Бояна”.
В 10.30 часа в Докторската градинка (до Софийски университет) ще бъде даден старт на благотворителен Treasure Hunt. Събитието се организира от Junior Chamber International (JCI) – София в полза на Асоциацията на родителите на деца с епилепсия (АРДЕ). Събраните средства ще бъдат използвани за ремонт на помещение, в което предстои да се изгради първия в България Дневен център за деца и лица с епилепсия.
От 11.00 часа Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство ще удостои световно-известната оперна певица Красимира Стоянова със званието „Доктор хонорис кауза“.
От 11.00 до 18.00 часа в Paradise Center ще се проведе двудневен благотворителен базар в помощ на втора детска хирургия към болница „Пирогов“.
От 20.00 часа в Derida Dance Center ще се състои премиерата на физическия пърформанс „TheTimeStopper”.
Пловдив
От 07.00 до 17.00 часа на Гребния канал ще се извърши контролен улов на риба, в който могат да се включат всички желаещи пловдивчани и да вземат участие в състезанието по спортен риболов.
Финалът за Световната киноложка купа '2015 ще се проведе в Международен панаир Пловдив.
Стара Загора
Продължава вторият ден от Втория национален уъркшоп на аматьорските трупи "Репетиции при отворени врати". Организатор е Младежка театрална студия "Сцена 99" при Народно читалище "Родина-1860". Входът на събитието е отворен за публика.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА