Правителството на Франция прие решение за премахване на думата „мадмоазел” от всички документи. Обръщението се използва за неомъжените жени и е аналогично на английското „мис” и немското „фройлаяйн”. Вместо него вече ще се използва универсалното „мадам”.
Премахва се също така и фразата „моминско име”, то ще бъде заменено с „рождено име”. „Брачна фамилия” също не е коректно да се използва, според местните законодатели, тъй като не може да се разбере дали съпругата е разведена или вдовица и затова се заменя със „използвана фамилия”.
Решението на френското правителство е в резултат на протести от страна на редица феминистки движения, според които обръщението „мадмоазел” оскърбява и нарушава правата на жените. От началото на септември 2011 г. активистки на тези организации се опитваха да обяснят на властите и обществеността дискриминационния характер на думата „мадмоазел”. Логиката им е, че няма аналогично обръщение за мъже, което да разкрива дали те са обвързани с брак или не.











Тежка верижна катастрофа на входа на София
Стажанти от VW направиха най-мощния Golf
3000 коня за дядо Mustang
Отровна риба - легенда, ще се сервира свободно
Разход под 3 на 100 с Ford Mondeo
Дефицитът на Бойко Борисов
Представителите на Русия и Украйна фаворити на Евровизия
Върнатите бонуси все пак отиват за лечение на деца
Удивителен австрийски електроциклет
Пожар и взривове в склад за боеприпаси в Русия
Представят “Името на неделята” на Ина Иванова
Неутрално
9 20:55
-0 +0
стоянов
Весело
8 16:55
-0 +0
Неутрално
7 09:42
-0 +0
(гост)
Неутрално
6 09:24
-1 +0
(гост)
Неутрално
5 08:39
че там има "фрау"и "фройлайн",Милена.
Това "фройлаяйн"си е само твой проблем!
-0 +1
(гост)
Неутрално
4 07:32
-0 +0
(гост)
Неутрално
3 23:56
-2 +0
(гост)
Неутрално
2 23:12
-1 +1
Неутрално
1 23:02
-0 +0