Левандовски мачка, Байерн с първи трофей

• байерн-
  • левандовски-
  • първи трофей

Хамбургер ШФ си заслужи третото място след успех в малкия финал на "Телеком Къп"

Левандовски мачка, Байерн с първи трофей - 1

Баварският гранд Байерн (Мюнхен) триумфира в турнира "Телеком къп" след успех с класическо 3:0 над Волфсбург в среща, играна пред 42 хиляди зрители в Хамбург.

Роберт Левандовски продължи с великолепните си изяви с новия клуб, като днес заби два гола (4 и 20) и беше с основна заслуга за неофициалната купа.

Другото ново попълнение Себастиан Роде вкара в 15-ата минута. Двубоят се игра в две полувремена от по 30 минути.

По-рано през деня, отборът на Хамбургер ШФ надигра с 3:1 Борусия (Мьонхенгладбах) в битка за третото място на турнира.

Пред 42 хиляди зрители тимът, който едва се спаси от изпадане преди няколко месеца, сега успя да се наложи над един от сериозните отбори в Бундеслигата.

В третата минута Рафаел ван дер Ваарт центрира и Жак Зуа откри с глава. В ответната атака Борусия изравни чрез Рафаел. В 21-ата Ван дер Ваарт отново блесна с гол за 2:1. Холандецът получи подарък от защитата на гостите и с хубав удар от 25 метра не остави шансове. В 53-ата минута Керем Демирбай вкара за крайното 3:1.