• стара загора

Гол в последните секунди отне 3-те точки от заралии

Берое изпусна Ботев в Стара Загора - 1
Снимка: БТА

Отборите на Берое и Ботев (Пд) не се победиха в мач от втория кръг на родната ни "А" група. Двата тима завършиха наравно 1:1 като домакините от Стара Загора определено ще съжаляват повече след като водеха в резултата почти до края на двубоя.

Старозагорци доминираха и създадоха няколко опасности пред вратата на Михаил Иванов през първата част, докато Ботев бе доста пасивен и поспа до почивката.

Така домакините съвсем заслужено поведоха с 1:0 в 30-та минута на срещата, когато Салим Керкар центрира от корнер в наказателното поле на Ботев, след което Самир Аясс продължи с глава топката към Елиаш, който бе на втора греда и отблизо вкара.

Берое можеше да реши мача в 78-та минута. Михаил Иванов направи голяма грешка, като тръгна да лъже Аласан Н’Диае и Венцислав Христов. Христов отне топката от вратаря на Ботев, след което стреля, но Росен Колев се намеси решаващо и успя да избие топката в корнер.

Този пропуск до някаква степен се оказа фатален впоследствие, защото Ботев стигна до изравнителен гол дълбоко в добавеното време на срещата. След центриране в наказателното поле на Берое топката стигна до Иван Цветков, който бе оставен непокрит и отблизо разстреля Иван Караджов за 1:1.

Така Берое е с 2 точки след първите два кръга, а пловдивчани имат 4 т.