ЦСКА разгроми Марек на „Армията”

• цска-
  • марек-
  • а група

Червените вкараха красиви попадения, окупираха първата позиция във временното класиране

ЦСКА разгроми Марек на „Армията” - 1
Снимка: БТА

ЦСКА записа убедителна победа на своя стадион в среща от шестия кръг на българското първенство. „Армейците” разгромиха Марек с 5:0 и временно се изкачиха на първата позиция във временното класиране на „А” група.

Три от попаденията на „червените” паднаха през първата част. В 16-ата минута Серджиу Буш откри резултата след индивидуален пробив. Седем минути по-късно Антон Карачанаков удвои след прекрасно изпълнен пряк свободен удар. В 35-ата минута резултатът стана класически – Тони Кукоч вкара красил гол след мощен удар от далечно разстояние.

Домакините контролираха случващото се на терена и през второто полувреме. В 74-ата минута Тунчев вкара четвърти гол след колеблива намеса на вратаря на гостите Михайлов, а минути преди края Маркиньос оформи крайното 5:0 след точно изпълнен пряк свободен удар. По този начин ЦСКА събра актив от 13 точки след шест мача и окупира първата позиция преди мачовете на конкурентите си.

В събота и неделя ще се изиграят останалите срещи от „А” група. Утре шампионът Лудогорец гостува на Локомотив (София). В неделя пък е дербито между Литекс и Левски.