• шампионска лига-
  • резултати

Драконите победиха Лил и във втория мач

Порто влезе в групите на ШЛ - 1
Порто си осигури участие в групите на Шампионската лига за 19-и път, след като съвсем очаквано спечели реванша от плейофите срещу френския Лил. "Драконите" надвиха френския тим с 2:0 на своя "Драгао" и с общ резултат от двете срещи 3:0 си гарантираха място в групите на най-комерсиалния турнир.

Брахими даде аванс на домакините след прекрасен удар от фаул в 49-ата минута, с който матира противниковия страж. Крайният резултат пък бе оформен oт Мартинес в 69-ата минута . Колумбийската голова машина на Порто получи прекрасен извеждащ пас от Брахими при който излезе на позиция сам срещу вратаря и без проблеми го преодоля с удар покрай него.

Победата бе напълно заслужена за Порто, тъй като тимът доминираше през целия мач и показа доста по-голяма класа.