• суонзи

Шампионите на Англия загубиха от Стоук Сити с 0:1

Шокираща първа загуба на Манчестър Сити - 1
Снимка: БТА/AP

Манчестър Сити допусна шокираща първа загуба в Английската висша лига, по време на домакинския си мач срещу Стоук Сити.

Срещата бе скучновата, като играчите на Стоук успяваха да се защитават изключително добре, не допускайки по-сериозни положения пред вратата си. „Гражданите“ пък подходиха доста несериозно към мача, не успявайки да разкрият пълния си потенциал до неговия край.

Домакините диктуваха събитията на терена, но отборът не съумяваше да създаде чисти ситуации. В 19-та минута играчите на Стоук пък можеха да получат дузпа за нечиста игра на Коларов в наказателното поле срещу Маме Бирам Диуф, която не бе отсъдена от съдията. Английските шампиони създадоха първото си чисто положение едва в края на полувремето, когато мощен удар на Я Я Туре срещна гредата на Стоук.

Решителният момент дойде през второто полувреме. В 58-та минута Диуф направи страхотен самостоятелен рейд от около 50 метра,  на финала, на който прокара топката между краката на Джо Харт за 0:1. В добавеното време на срещата играчите на Манчестър Сити имаха сериозни претенции за дузпа, след като Я Я Туре се срина в наказателното поле на Стоук след съприкосновение с бранителя Питерс. Съдията Лий Мейсън обаче реши да покаже жълт картон Туре за симулация. Така и мачът завърши с победа за Стоук Сити, които нанесоха първо поражение за сезона на действащите шампиони на Англия.

В друг мач от третия кръг на английския шампионат, Суонзи разгроми Уест Бромич Албиън с 3:0. Два гола за отбора вкара Нейтън  Дайър, а един добави  Уйен Раутлидж. По този начин „лебедите“ временно оглавиха класирането на първенството с актив от 9 точки.