България с мощен старт на Световното първенство по волейбол

• световно първенство по волейбол

Българите победиха Мексико с 3:0 гейма

България с мощен старт на Световното първенство по волейбол - 1
Снимка: FIVB.org

България започна ударно участието си на световното първенство по волейбол в Полша. Националният отбор, който е воден от треньора Пламен Константинов срази Мексико с 3:0 гейма, съответно 25:16, 25:17 и 25:20.

Първият гейм започна много равностойно, като двата отбора играха точка за точка. Все пак България дръпна с две точки при първото техническо прекъсване след успешни атаки на Ники Пенчев за 8:6. Последваха силна серия от сервиз на Ники Пенчев и успешни изяви на блокада от Виктор Йосифов, увеличили преднината на България до 14:7. Второто техническо прекъсване дойде при резултат от 16:10 за националите. Постепенно българите пречупиха мексиканците, като безпроблемно затвориха гейма при 25:16.

България започна добре втората част, като поведе с 2:0. Мексиканците обаче направиха силна серия и обърнаха до 3:4. Силни атаки на Цветан Соколов и Тодор Алексиев позволиха на българите да си върнат преднината при 8:6. Мексико заигра силно в нападение и изравни резултата до 10:10.  България отвърна с мощна блокада и стигна до 13:11.  Последваха два аса на Карлос Гера за 13:13. Последваха силна атака на Соколов и ас на Йосифов за 16:14 при техническата пауза. Впоследствие мексиканците започнаха да грешат в защита, а българите заиграха много силно на блокада, достигайки до 24:17. Атака на Тодор Алексиев затвори гейма при 25:17.

Третият сет започна много оспорвано, като първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за България. Последваха асове на Цветан Соколов и Андрей Жеков, но мексиканците винаги се връщаха в срещата, изравнявайки до 14:14. Българите дръпнаха с 16:14 след атака на Светослав Гоцев. Българите стигнаха до 18:15, а ас на Соколов докара нещата до 20:17. Силни сервизи на Скримов и мощни атаки на Соколов доведоха нещата до 24:20. Успешно нападение на Соколов донесе успеха на националите с 25:20. Така България започна ударно участието си в група C на Световното първенство по волейбол в Полша.