Байерн удари Сити, Барса тръгна с победа

• резултати-
  • шампионска лига

Ето и всички резултати от Шампионска лига

Байерн удари Сити, Барса тръгна с победа - 1
Байерн Мюнхен излъга с 1:0 Манчестър Сити с гол на Джером Боатенг в 90-ата минута и взе стратегическа победа в първа среща Група "Е" на Шампионската лига, където са още отборите на Рома и ЦСКА Москва. Така Боатенг наказа бившите си съотборници от Манчестър Сити и донесе трите точки на баварците.

Освен с попадението на Джером, срещата на "Алианц Арена" ще се запомни най-вече с уникалните пропуски на Томас Мюлер и Роберт Левандовски, както и с четирите претенции за дузпа на баварците и една от страна на "гражданите", които не бяха уважени.

Всичко останало бе битка и здрав футбол. Като цяло Байерн контролираше играта през по-голямата част от мача, имаше известно преимущество и накрая германците си взеха трите точки. Англичаните от своя страна заложиха предимно на по-дефанзивен футбол, но в крайна сметка това им изигра лоша шега и загубиха.

По този начин Байерн и Рома са лидери в групата с по една победа, а Сити и ЦСКА тръгнаха със загуба след изиграването на първите мачове.

Барселона спечели минимална победа с 1:0 срещу Апоел на старта на Шампионската Лига, в мач на своя "Ноу Камп". Единствения гол в мача вкара Жерард Пике в средата на първото полувреме, вкарвайки с глава след центриране от корнер.

До края каталунците имаха контрол над мача, но пропуснаха да решат нещата с втори гол.

Това обаче не се оказа фатално и Барса започна в турнира с успех.