Интер започна с победа участието си в Лига Европа

• днипро

Динамо Москва победи Панатинайкос в Гърция

Интер започна с победа участието си в Лига Европа - 1
Снимка: БТА/ AP

Интер започна с победа участието си в тазгодишното издание на Лига Европа. „Нерадзурите” победиха като гости украинския Днипро (Днепропетровс) с 1:0 в първа среща от група „F” на турнира.

Единственият гол в срещата отбеляза Данило Д’Амброзио в 71-ата минута след подаване на Фреди Гуарин. Домакините завършиха срещата с човек по-малко след изгонването на Руслан Ротан, който в 67-ата минута получи втори жълта картон.

В другата среща от групата азербайджанския Карабаг и Сент-Етиен завършиха при нулево равенство.

В Белград сръбският Партизан успя да спечели точка в мача си срещу Тотнъм. Двата тима не успяха да си отбележат гол и поделиха точките. В балканското дерби от група „” Бешикташ и гръцкият Астерас Триполис завършиха наравно 1:1.