• бейл-
  • родригес

Кралският клуб размаза Депортиво с 8:2

Реал Мадрид вкара 8 гола на Депортиво - 1
Реал Мадрид продължи наказателната си акция и разгроми с 8:2 като гост Депортиво  в мач от 4-я кръг на испанската Примера Дивисион, игран на стадион "Риасор". Белите показаха, че вече напълно са забравили двете поредни загуби от Сосиедад и Атлетико Мадрид и след като разромиха Базел с 5:1 през седмицата, сега бе още по-безжалостен срещу Ла Коруня.

Кристиано Роналдо откри резултата в самото начало с чудесен удар с глава, а малко след него Хамес вкара втори гол след изключително прецизен удар от дистанция. Отново Роналдо вкара трети гол на празна мрежа, след като вратарят излезе извън наказателното си поле, за да спре Бензема.

В началото на второто полувреме домакините върнаха един гол от леко пресилена дузпа, но Реал отново пое контрол с два бързи гола на Гарет Бейл. Роналдо оформи своя хеттрик след добра асистенция на Хамес, а домакините върнаха още един гол след точен удар с глава на резервата Точе.

В последните три минути обаче резервата на Реал Хавиер Ернандес успя да вкара първите си два гола с фланелката на новия си клуб. Впечатляващото бе, че и двата бяха с удари от далеч.