• рийд-
  • стърлинг

Чуковете удариха тима на Брендън Роджърс с 3:1

Уест Хям направи за смях Ливърпул - 1
Ливърпул допусна неприятна загуба с 1:3 като гост на Уест Хям в мач от 5-я кръг на английската Висша Лига, игран на стадион "Ъптън Парк". "Чуковете" нанесоха два бързи удара в самото начало на мача и до края на мача "Мърсисайдци" не можаха да се възстановят.

Още във втората минута Уинстън Рийд откри резултата, а пет минути по-късно Диафра Сако удвои резултата. Рахим Стърлинг върна един гол за Ливърпул в средата на първото полувреме, но до края гостите така и не можаха да направят нещо повече. Към края на мача пък Морган Амалфитано сложи точка на мача след асистенция на бившия играч на Ливърпул Стюърт Даунинг.

Така тимът на Брендън Роджърс продължи с неубедителните си изяви и допусна втора поредна загуба във Висшата лига.