20 години по-късно Левски отново писа седмица – този път на Спартак

• левски-
  • купа на българия-
  • спартак варна

Страхотен мач за Левски изигра юношата на тима Божидар Краев, който се отчете с три гола

20 години по-късно Левски отново писа седмица – този път на Спартак - 1
Снимка: Levski.bg

Левски разгроми Спартак (Варна) със 7:1 в среща от 1/16-финалите в турнира за Купата на България, играна на стадион „Спартак” в морската ни столица. Интересен факт е, че точно преди 20 години, на 23 септември 1994, Левски победи вечния съперник ЦСКА със същия резултат – 7:1.

Гостите от София отриха резултата още в 8-ата минута, в която Похазка центрира от фланга към Мирослав Иванов, който с глава даде преднина на тима си. В 24-ата минута Божидар Краев подаде към Радослав Цонев, който с точен удар от границата на наказателното поле удвои резултата. Пет минути преди края на първото полувреме юношата на Левски Краев вкара първия си гол за представителния тим след прекрасен изстрел от далечно разстояние.

Левски продължи доминацията си и през втората част. В 53-ата минута Божидар Краев вкара втория си гол в мача след подаване на Огнянов от фланга. В 73-ата минута Владислав Мисяк вкара пети гол за гостите, а малко след това Валери Домовчийски писа шестица на домакините след подаване на Орачев. Седмият гол за Левски бе дело на представилия се прекрасно в този мач Божидар Краев, който наниза хеттрик минута преди края на редовното време. Спартак все пак съумя да върне едно попадение в продълженията – точен бе Диян Стоянов.

На стадион „Локомотив” в Мездра Ботев (Пловдив) разгроми местния тим с 4:0, като с голове за „канарчетата” се отчетоха Цветков, Огнянов, Колев и Юсеин. Локомотив (Пловдив) пък елиминира Верея след 2:0 на стадион „Берое” в Стара Загора.