• младежи

Мачът е част от Младежката шампионска лига

Младежите на Лудогорец отнесоха тройка от връстниците си от Реал - 1
Снимки: БТА

Юношеският отбор на Реал Мадрид победи юношеския състав на Лудогорец с 3:0 в мач от Младежката шампионска лига.

Мачът се игра на стадион „Георги Аспарухов“ пред рекордна за юношески мач у нас публика. Реално целият сектор В на стадион на Левски беше пълен.

Мачът стартира с опити на момчетата от Лудогорец да укажат някакъв натиск.  Веселин Любомиров първи стреля към вратата на испанците, но ударът му беше твърде слаб.  Футболистите на Реал се активираха и в 10-та минута Санчес отправи точен удар, спасен от вратаря Емил Господинов.  В крайна сметка „белият балет“ откри резултата в 20-та минута чрез Хосуе, който се възползва от точно центриране, намерило го открит в наказателното поле и с плътен шут отбеляза за 0:1.

Само минута по-късно Борха пропусна отличен шанс за втори гол.  Лудогорец отвърна със страхотна контра-атака в 31-та минута, в която Томас Цвятков излезе сам срещу вратаря, но Оливерус успя да спаси неговия удар. Подобна възможност се откри и пред играчите на Реал. В 41-та минута Молина излезе сам срещу Господинов, но българският страж парира неговия шут.

Второто полувреме стартира с доминация за футболистите на Реал. В 52-та минута Карлос Ласо се озова сам срещу вратаря на Лудогорец и с прецизен шут вкара за 0:2.   Малко по-късно играч на „белите“ пропусна да вкара от няколко метра пред празна врата.

В 77-та минута Харпър отправи тежък удар по диагонала, но отново Господинов отрази. Все пак испанските футболисти направиха резултата класически в 90-та минута. Тогава Харпър и Ласо направиха прекрасна многоходова комбинация, която последният завърши с гол за 3:0.

ЛУДОГОРЕЦ: 1 Емил Господинов,  Веселин Любомиров,  Томас Цвятков (Петър Петров),  Мартин Кирилов (Кристиян Китов),  Олег Димитров – кап.,  Венцислав Керчев,  Кристиян Михайлов,  Денислав Александров (Георги Кънчев),  Даниел Гергов,  Преслав Антонов,  Александър Георгиев.

Треньор: Атанас Димов

РЕАЛ М:  Давид Оливерос, Филип Лайнхарт,  Бенхамин Кушчевич,  Серхио Молина кап.,  Борха Санчес (Франсиско Перес),  Борха Майорал (Джак Харпър)  Хосе-Карлос Ласо,  Дани Фернандес,  Серхио Регилон,  Алеиш Фебас,  Ардилес Седрес Хосуе

Треньор: Луис Мигел Рамис