Голове валяха като из ведро в ШЛ - 40 попадения за една вечер!

• байерн

Средно по 5 гола на мач от осемте срещи

Голове валяха като из ведро в ШЛ - 40 попадения за една вечер! - 1
Снимка: БТА/ AP

Голове валяха като из ведро в днешните мачове от Шампионската лига. В първите осем двубоя от третия кръг на груповата фаза бяха отбелязани 40 гола, което прави средно по 5 на мач.

В очакваната с най-голям интерес среща Байерн (Мюнхен) разби Рома на „Олимпико” със 7:1 и почти сигурно си осигуря място на осминафиналите. Баварците превъзхождаха римските „вълци” във всеки един компонент от играта и заслужено грабнаха трите точки.

Гьотце, Мюлер, Левандовски и Робен на два пъти се разписаха пред първото полувреме за немците. Жервиньо върна един гол в 66-ата минута, но той пе само почетен. Рибери и Шакири в последния четвърт час оформиха крайния резултат, който навява неприятни спомени на Рома. През 2007 година Манчестър Юнайтед ги победи със същия резултат на „Олд Трафорд”.

Английският Челси разгроми на своя стадион Марибор с 6:0, докато Шахтьор (Донецк) се подигра с БАТЕ Борисов. Украинците разбиха бившия палач на Левски със 7:0 в Беларус.