• шампионска лига

Швейцарците се наложиха с 5:0 над българите

Базел размаза Лудогорец при юношите - 1
Снимка: БТА
Младежкият тим на Лудогорец претърпя нова тежка загуба в малката Шампионска лига. Младите „орли“ паднаха с 0:5 от Базел на стадион „Георги Аспарухов“, а разликата можеше да бъде и по-сериозна, ако не бяха вратаря Емил Господинов и няколкото сериозни пропуска на гостуващия тим.

Възпитаниците на Томас Хеберли бяха видимо по-силният отбор на терена и си осигуриха комфортен аванс от три чисти гола още до почивката. В 13-ата минута Арджен Кани беше изведен сам срещу вратаря и с хладнокръвен удар откри резултата. Шест по-късно Базел направи 2:0. Продължителна атака на гостите приключи с тежък шут на Седрик Итен, който беше спасен Господинов. Топката обаче се озова у Антонио Фишер, който прехвърли стража, а Албиан Айети само бутна кълбото в празната врата. Четири минути преди почивката Арджент Кани и Фишер изработиха третия гол, като последният центрира остро пред вратата, а Албиан Айети за втори път намери мрежата.

След паузата всичко приключи в рамките на 1 минута. В 64-ата минута Седрик Итен овладя лошо избита топка след центриране от ъглов удар и с плътен шут намери долния десен ъгъл. Още в следващата атака швейцарците покачиха на 5:0. Кани центрира отляво по атаката, а от 6-7 метра с глава Шарл Пик стреля неспасяемо за Господинов. Две минути преди края Тобиас Мументалер нацели и напречната греда.

Така младежите на Лудогорец остават на последно място в групата си с 0 точки и голова разлика 0:12.