Цветана Пиронкова загуби и от Карла Наваро

• софия

Тя завърши турнира на шампионките в София без спечелен сет

Цветана Пиронкова загуби и от Карла Наваро - 1
Снимка: БТА

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова загуби и последния си мач от ATP Турнира на шампионките, който се провежда в София.

Пиронкова загуби мача си срещу испанката Карла Суарес Наваро с 2:0 сета след  7:6, 6:1. Така българката завърши мача с три поредни загуби и без спечелен сет, докато Суарес продължава към полуфиналите.

Пиронкова започна по страхотен начин първия гейм и реализира пробив още в началото му за 1:3 гейма. Българката обаче позволи на Наваро веднага да върне пробива за 2:3. Това срина нейната игра и тя остави испанката да вземе следващите три гейма, осъществявайки пробив за 4:3 и стигайки до 5:3. Пиронкова се съвзе и взе подаването си за 5:4, след което осъществи пробив за 5:5.  Този път българката затвърди своя пробив и поведе с 5:6. В следващия гейм тя имаше два сетбола, които пропиля и остави Наваро да я изравни за 6:6. Испанката взе първите 4 точки в тайбрека. Прионкова успя да намали резултата до 2:4, но Наваро бе безкомпромисна в следващите три разигравания и затвори сета при 7:6.

Драматичното развитие на събитията в първия сет явно се отразиха на Пиронкова, която допусна изключителен срив в играта си през втората част. Наваро реализира и защити два поредни пробива и поведе с категоричното 5:0. Пиронкова взе едното си подаване но загуби сета след 6:1. а с него и мача.