• асприля

Ловчанлии се наложиха с 0:3

Литекс разгроми Черно море във Варна - 1
Снимка: БТА
Черно море игра смело, но загуби с 0:3 от Литекс в среща от 16-ия кръг на родната "А" група, която се състоя на стадион "Тича" във Варна. "Моряците" бяха по-активни през първото полувреме, но малко преди да измине половин час игра Джордан откри резултата след центриране на Попов.

Десетина минути след почивката Черно море остана с човек по-малко заради червения картон на Сашо Александров. В 73-тата минута резервата Десподов нацели гредата, секунди след появата си на игрището. В последната минута на редовното време Асприля сложи край на спора след хубава солова акция, а в добавеното време се разписа и Десподов.

Литекс събра 25 точки и се изкачи на четвърта позиция, докато Черно море е осми с 21 пункта на сметката си.