• севиля-
  • рекорд

Лео строши рекорда на Телмо Сара, Барса стори същото със Севиля - 5:1

Барса громи, Меси отново влезе в историята - 1

С хеттрик на Лео Меси Барселона размаза Севиля с 5:1 в исторически двубой от 12-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Ноу Камп".

Каталунците откриха резултата чрез Лео Меси от пряк свободен удар. До края на първата част момчетата на Луис Енрике имаха пълно превъзходство, но не успяха да вкарат нов гол. Втората част започна вихрено - с два гола на играчи на Барса. Първо Жорди Алба си вкара автогол, но две минути след това Неймар възстанови преднината на домакините, засичайки с глава центрирането на Шави.

В средата на втората част Луис Суарес записа асистенция, слагайки топката на главата на Иван Ракитич, който наказа бившия си тим. Малко след това Меси вкара след пас на Неймар, записвайки своя 252-и гол в Ла Лига, с което той подобри поставения през 1955 година рекорд на Телмо Сара. Шест минути по-късно Меси оформи своя хеттрик.

Барса събра 28 точки и се изкачи на втора позиция, изоставайки с два пункта от лидера Реал. Севиля е пети с 23 точки.