• лудогорец

Кристъл Палас победи мърсисайдци с 3:1

Ново унижение за Ливърпул преди битката с Лудогорец - 1
Снимка: БТА/AP

Ливърпул допусна тежка загуба с 3:1 при гостуването си на Кристъл Палас в мач от 12-ия кръг от Английската висша лига.

Само три дни преди гостуването си на българския Лудогорец в София, „мърсисайдци“ допуснаха поредна горчива загуба във вътрешния шампионат, отново демонстрирайки безобразна игра в защита. Все пак мачът започна по страхотен начин за Ливърпул. Още във втората минута Адам Лалана даде прекрасно центриране на Рики Лабмърт, който елегантно си овладя топката и с прецизен шут отбеляза за 0:1. Футболистите на Кристъл Палас веднага подложиха на сериозен натиск своите гости, който даде резултат в 17-та минута. Тогава Яник Боласие отправи силен шут, който срещна гредата на Миньоле. Топката обаче се озова в краката на Дуайт Гейл, който изравни за 1:1. Ливърпул отвърна в 34-та минута, когато Ламбърт стреля добре с глава, но топката мина покрай гредата. В края на полувремето Болатие стреля на много чиста позиция около точката за изпълнение на дузпа, но топката мина над вратата.

Ливърпул започна по-добре второто полувреме, но „мърсисайдци“ така и не достигаха до чисти положения. Все пак в 57-та минута Джерард стреля добре от далеч, но топката мина покрай вратата. В 70-та минута центриране на Джонсън попадна у Ламбърт, който обаче не съумя да изпрати топката във вратата. В 79-та  минута Боласие завърши прекрасен свой индивидуален рейд с пас към Ледли, който с лекота отбеляза за 2:1 в полза на Кристъл Палас. Точка на спора сложи  Йединак, който изпълни прекрасен пряк-свободен удар, пращайки топката във вратата на Миньоле за 3:1.

След тази загуба Ливърпул падна до 12-то място в класирането на английското първенство с актив от 14 точки. Кристъл Палас пък достигна до 15-та позиция с актив 12 точки.