• баскетбол

Баскетболното дерби на България завърши при резултат от 91:77

Лукойл разби Левски - 1
Снимка: БТА

Баскетболният отбор на Лукойл Академик спечели баскетболното дерби на България, след като победи Левски с 91:77.

Мачът започна равностойно, като Левски поведе с 4:5 след кошове на Ангелов и Маринов. След това баскетболистите на Лукойл направиха много силна серия от точки и дръпнаха с разлика от 22:7. След силни изяви на Станимир Маринов и тройка на Павлин Иванов гостите стопиха разликата до 25:19.

Мачът продължи равностойно до 34:28, след което играчите на Лукойл достигнаха до 40:30. Сините обаче отвърнаха с поредица от 7 точки и резултатът бе намален до  40:37. Все пак втората четвърт бе затворена при резултат 44:39.

Левски започна третата четвърт с тройка за 44:42.  Домакините направиха нова силна серия от точки и дръпнаха с  56:45. „Сините“ опитаха да играят по-стабилно в защита, но до края на частта стопиха разликата само до 64:57.

Баскетболистите на Лукойл стартираха ударно  четвъртата част и отбелязаха седем поредни точки за 71:57. Стоян Гяуровски за малко върна надеждите на „сините“ след две поредни тройки за 71:63. Тогава Лукойл направи серия от 14 поредни точки за 85:63 и без проблеми затвориха срещата при 91:77.
Най-резултатен в срещата беше  Чарлз Томас от Лукойл, който завърши с 23 точки, 8 борби и 23 асистенции. Най-резултатен за отбора на Левски беше Станимир Маринов с 21 точки.