Байерн с осма поредна победа в Бундеслигата

• бундеслига

Байерн се измъчи в последния си мач за годината

Байерн с осма поредна победа в Бундеслигата - 1
Снимка: БТА/ AP

Байерн (Мюнхен) записа осма поредна победа в немското първенство. Баварците се наложиха с 2:1 като гост на Майнц в среща от 17-ия кръг на Бундеслигата.

Въпреки че доминираха през по-голямата част от времето, възпитаниците на Пеп Гуардиола измъкнаха трите точки в последната минута на редовното време.

Сото даде преднина на домакините в 21-ата минута. Само три след това Швайнщайгер изравни от пряк свободен удар. Така се стигна до 90-ата минута, в която Робен се разписа от близко разстояние след разбъркване в наказателното на Майнц.

Това бе последният мач на Байерн за календарната 2014 година. Баварците са еднолични лидери в Бундеслигата и уверено крачат към трета поредна титла. Тимът от Мюнхен има 45 точки, а вторият Волфсбург – 31.

Майнц е на 11-о място с 18 точки. Днес ще се изиграят шест двубоя от кръга.