• баскетбол

Това беше 12-та загуба за сините в Адриатическата лига

Левски се бори мъжки, но отстъпи на Цибона - 1
Снимка: БТА/AP

Баскетболният отбор на Левски допусна 12-та загуба в Адриатическата лига, след като отстъпи в домакинството си срещу Цибона с 64:74.

Срещата започна отлично за българския тим, чиито баскетболисти нанизаха две поредни тройки за 6:0.  Играчите на Цибона бързо влязоха в ритъма на мача и стопиха разликата на „сините“, повеждайки с 12:18.   Тимът от Загреб поддържаше своята преднина през цялата втора четвърт и в един момент направи разлика от 10 точки след 21:31.

В началото на третата четвърт хърватите дръпнаха с 28:47, но допуснаха спад в играта си, който позволи на Левски да стопи преднината до 46:52 след серия от 18:5 точки.  Все пак играчите на Цибона се стегнаха в края на частта и възстановиха разликата от 10 точки при.46:56. Българските баскетболисти направиха страхотна последна четвърт и в един момент достигнаха до 53:56, а минута преди края разликата вече беше 64:66. Все пак гостите направиха серия от 8 поредни точки, затваряйки мача при 64:74.

Най-резултатен в срещата бе капитанът на Цибона Марин Розич, който отбеляза 17 точки, За Левски най-много точки отбеляза Димитър Димитров с 14 точки. Станимир Маринов наниза  10, а Павел Иванов и Христо Захариев по 9.