• киево-
  • погба

Погба с нов силен мач за Старата госпожа

Ювентус отново безгрешен в Италия - 1

Ювентус се откъсна на 8 точки пред втория Рома, след като победи с 2:0 у дома Киево. Бианконерите записаха 38-и пореден мач у дома без поражение в Серия А. Старата госпожа обаче има мач повече от втория Рома, който по-късно тази вечер играе срещу Фиорентина.

Отличен мач за Юве за пореден път изигра Пол Погба. Французинът вкара първия гол, а след това бе замесен и във второто попадение. Първото полувреме завърши без голове, въпреки многото положения за Ювентус. Чак след паузата Юве откри. В 60-ата минута Погба се разписа с хубав удар от дистанция.

Четвърт час преди края след поредното добро отиграване и удар на Погба, вратаря Бисари изби и Щефан Лихтщайнер бе най-бърз, за да се разпише с добавката за крайното 2:0. Благодарение на победата Юве има 49 точки от 20 изиграни мача в първенството. Киево остана в зоната на изпадащите с 18 пункта.