Лейкърс победи Чикаго след две продължения

• лейкърс-
  • чикаго булс-
  • продължения-
  • нба

Езерняците спечелиха след 2 продължения и прекъснаха серията си от 9 поредни загуби

Лейкърс победи Чикаго след две продължения - 1
Баскетболистите на ЛА Лейкърс прекъснаха поредицата си от 9 поредни загуби, след  като в драматичен мач се наложиха над Чикаго Булс със 123:118 след 2 продължения. Езерняците, които са без Коби Брайънт до края на сезона и се надяват да имат късмет в Драфта, водеха през повечето време. Те бяха напред с 15 точки в третата четвърт и минута и половина преди края преднината им бе повече от солидна - 9 точки.

Биковете обаче не се отказаха и след като на два пъти отнеха топката от противниците, пратиха мача в продължение след добавка на Пау Гасол. В него те дръпнаха със 105:100, но калифорнийци успяха да изравнят след кош на Джордън Хил, а при последната възможност стрелбата на Дерик Роуз бе къса, след като гардът изигра по абсолютно същия начин както срещу Голдън Стейт, когато вкара.

Във вторите допълнителни 5 минути домакините вкараха първите 4 точки и до края останаха напред, за да стигнат до триумфа. Джордън Хил се отчете с 26 точки, Уейн Елингтън добави 23, а Джордън Кларксън помогна с 18 за победителите. Джими Бътлър вкара 35 за Чикаго.