Волфсбург схруска Байерн в първия мач за годината в Бундеслигата

• бундеслига

Волфсбург нанесе първа загуба на Байерн в немското първенство

Волфсбург схруска Байерн в първия мач за годината в Бундеслигата - 1
Снимка: БТА/ AP

Волфсбург направи на пух и прах защитата на Байерн (Мюнхен) в първия мач за календарната 2015 година в Бундеслигата. „Вълците” разбиха у дома шампионите с 4:1 в среща от 18-ия кръг и им нанесоха първа загуба за сезона в немското първенство.

Бас Дост даде преднина на домакините още в 4-ата минута след светкавична контраатака, а в добавеното време на първото полувреме удвои след неспасяем удар в горния ъгъл на вратата на Нойер.

Кевин Де Бройне направи резултата класически в 53-ата минута след подаване на Макс Арнолд. Байерн върна едно попадение чрез Хуан Бернат две минути след това, но отново Де Бройне се разписа в 73-ата минута за крайното 4:1.

Волфсбург се бетонира на втората позиция във временното класиране на Бундеслигата с актив от 37 точки, докато Байерн е лидер с 45. Трети е тимът на Байер (Леверкузен), който утре приема Борусия (Дортмунд). „Аспирините” имат 28 точки.