Дъжд от голове на „Герена“: Левски вкара осем на Хасково

• хасково

Миналия уикенд тимът на Стойчо Стоев победи Хасково и за Купата на България

Дъжд от голове на „Герена“: Левски вкара осем на Хасково - 1
Снимка: БТА

Левски разби новака в „А“ група Хасково с 8:0 в среща от 20-ия кръг на българското първенство, играна на стадион „Георги Аспарухов“.

Преди по-малко от седмица „сините“ биха Хасково и за Купата на България (3:0), а днес прегазиха съперника си и за първенство.

Още във втората минута Валери Домовчийски даде преднина на домакините, а в 9-ата Антонио Аниете удвои. В 17-ата минута Домовчийски направи резултата класирачески, а пет минути по-късно Мигел Бедоя вкара четвърти гол във вратата на гостите.

Младата надежда на Левски Божидар Краев направи 5:0 секунди след началото на второто полувреме, а шестия гол във вратата на Хасково бе вкаран от Емил Нину в 63-ата минута. В заключителните минути се разписаха Антонио Аниете и Лукаш Гикевич за 8:0.

„Сините“ записаха девета победа от началото на сезона в „А“ група и събраха актив от 31 точки. Хасково е последен в класирането с актив от едва 7 спечелени точки.