• висшата лига

Артилеристите се завърнаха в Топ 3

И Евертън не успя да спре Арсенал - 1
Снимка: БТА/AP

Отборът на Арсенал играе добре в Премиършип. Загубата от Монако в Шампионската лига бързо е забравена и днес "артилеристите" отново показват истинското си лице, надигравайки категорично с 2:0 Евертън на своя земя.

По гол на полувреме трябваше на възпитаниците на Арсен Венгер, за да подпечатат успеха си. Оливие Жиру откри резултата като засече центриране след изпълнение на корнер, взимайки предимство при разбъркване в наказателното поле на госсите в 39-ата минута.

През втората част пък влезлият като резерва Томаш Росицки успокои домакините минута преди края на редовното време, оформяйки крйното 2:0.

Победата върна Арсенал на третото място в таблицата, от което бе изместен вчера след успеха на Манчестър Юнайтед.

Успехът е трети пореден за "топчиите" във Висшата лига и носи радост лондончани след тежкото поражение от Монако в Шампионската лига през седмицата. С нея тимът събра 51 точки и се доближи само на четири от втория в класирането Манчестър Сити.

Евертън пък изигра пореден много слаб мач във Висшата лига и се намира все по-близо до зоната за изпадане, след като е с едва две спечелени точки от последните четири мача, вече е на шест над 18-ия Бърнли.