Юве докосва титлата след равенство срещу Рома

• рома-
  • серия а-
  • калчо-
  • титла

Разликата между двата отбора остана девет точки 13 кръга преди края на първенството

Юве докосва титлата след равенство срещу Рома - 1
Снимка: БТА/ AP

Ювентус се доближи до четвърта поредна титла в италианското първенство. „Бианконерите” завършиха наравно 1:1 при гостуването си на втория в класирането Рома в среща от 25-ия кръг на калчото и запазиха преднината си от 9 точки.

През първото полувреме липсваха опасни голови положения пред двете врати и след здрав тактически сблъсък двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

През втората част на „Олимпико” бе далеч по-интересно. В 50-ата минута след скоростна контраатака Видал стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри от вратата на домакините.

В 62-ата минута бранителят на Рома Торосидис фаулира откъсващ се играч на Ювентус и бе изгонен от главния съдия след втори жълт картон. При последвалият пряк свободен удар Карлос Тевес бе безкомпромисен и даде преднина на торинци.

Въпреки че останаха с човек по-малко, „вълците” не се отказаха и изравниха резултата в 78-ата минута чрез Кейта, който стреля с глава след центриране и преодоля Буфон.

До края обаче не паднаха повече голове и двата тима си поделиха точките. Главният съдия Даниеле Орсато показа общо 11 жълти картона.

Ювентус е лидер в класирането с актив от 58 точки, следван от Рома с 49 и Наполи с 45. „Вълците” записаха седмо равенство в последните си осем мача в Серия А.