Бруклин победи Голдън Стейт в последната секунда

• джак-
  • голдън стейт

Джарет Джак донесе победата на Нетс

Бруклин победи Голдън Стейт в последната секунда - 1
Бруклин Нетс победи лидера в Западната конференция Голдън Стейт Уориърс със 110:108 след кош на Джарет Джак само 1.1 секунди преди финалната сирена на сблъсъка от редовния сезон в НБА.

Стивън Къри направи изключително силна последна част, отбелязвайки 10 точки във финалните четири минути. Той завърши мача с 26 точки, като 18 от тях бяха вкарани в последната четвъртина. Джак обаче даде победата на „мрежите”, коио спечелиха за първи път от 6 февруари насам. Бруук Лопес отбеляза 26 точки в полза на Нетс, а Дерон Уилямс наниза други 22.

Въпреки загубата Голдън Стейт остава начело с 46 победи и 12 загуби. Тимът от Оукланд обаче изостава с една победа от Атланта Хоукс в битката за лидерската позиция в НБА.