• wta маями

Пловдивчанката загуби драматично от Флавия Пенета

Пиронкова отпадна в Маями - 1
Снимка: БТА/ АР

Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на тенис турнира в Маями с награден фонд 5 381 235 долара. Българката бе надиграна в мач с цели 17 пробива от заемащата 28-мо място в световната ранглиста италианка Флавия Пенета и загуби с 7:6(1), 3:6, 3:6.

В първия сет Пиронкова не започна убедително и изоставаше с пробив, но бързо успя да го върне за 1:1, като малко по-късно двете отново си размениха по едно подаване, докато нашенката не затвори частта в тайбрек, където даде само точка на съперничката си.

Следващите два сета започнаха напълно идентично с първия и двете състезателки продължиха да си разменят пробиви при началните геймове. Пиронкова имаше своите шансове за успех до самия край на мача и драмата бе пълна, но Пенета показа по-голяма съсредоточеност в заключителните моменти и измъкна победата. Така пловдивчанката записа четвъртатата си загуба от 5 мача срещу представителката на Италия.

Другата българка, участваща в турнира – Сесил Каратанчева също приключи безславно участието си, след като бе надиграна от номер 19 в света – Гарбине Мугуруса с резултат 1:6, 3:6.