• индзаги-
  • ди натале

Домакините записаха първа победа от 8 март насам

Удинезе шамароса безобразен Милан - 1

Отборът на Милан направи изключително слаб мач и закономерно загуби като гост на Удинезе с 1:2 в 32-рия кръг на италианската Серия "А". "Росонерите" бяха във възходящ период от 4 мача, в които не познаваха поражението, но ето, че то дойде на "Фриули".

Първото полувреме премина под периодичен натиск на Удинезе, които имаха няколко много добри положения за гол, но не съумяха да ги реализират, а най-голямата заплаха за вратата на отбора от Милано бе "неостаряващият" Тото ди Натале, който на няколко момента тормозеше Диего Лопес.

Отборът от Удине все пак поведе в 58-та минута, а голът бе дело на Джампиеро Пинци. В 74-тата Емануел Баду направи 2:0, а в самия край на мача Джампаоло Пацини върна почетно попадение за тима на Филипо Индзаги.

Милан е с 43 точки на девето място, докато Удинезе се изкачи до 12-тата позиция с 38.