• иво иванов-
  • а група

Заралии победиха шампионите с 2:0 под Аязмото

Лудогорец на колене пред Берое - 1

Отборът на Берое победи неочаквано шампиона на България Лудогорец с 2:0 като домакин в мач от 5-ия кръг на плейофната фаза на "А" група. Спокойно можем да кажем, че двата гола са най-малкото, с което се отърваха разградчани, след като отборът на Петър Хубчев направи и редица сериозни пропуски, от които резултатът можеше да набъбне сериозно.

"Орлите" не знаеха какво се случва на терена, особено в защита, където правеха купища грешки и Берое наказа две от тях. Първо Иво Иванов даде преднина на домакините в 38-та минута на срещата, а 15 минути след подновяването на играта Атанас Зехиров удвои.През целия двубой играчите на Георги Дерменджиев отстъпваха във всеки един аспект от играта на "заралии".

Въпреки загубата, Лудогорец крачи уверено към титлата в родното първенство, след като води със 8 точки на втория Локомотив (София).