• пирло-
  • куалярела

Домакините грабнаха успеха с 2:1

Торино отложи празника на Ювентус - 1

Торино победи Ювентус с 2:1 в мач от 32-рия кръг на Серия "А". По този начин  домакините записаха първия си успех в дербито от 20 години насам и отложиха празненствата на "бианконерите", които се гласяха за титла още в този кръг след многократните издънки на Рома.

Първата много добра възможност за гол се откри пред гостите от Ювентус, но Алесандро Матри пропусна, стеляйки над вратата отблизо. "Бианконерите" все пак откриха резултата след точно изпълнен фаул от Андреа Пирло, а нарушението бе за игра с ръка на Морети. С подкрепата на страхотната си публика, отборът на Торино успя да изравни преди почивката, а попадението бе дело на Матео Дармиан.

Втората част започна с натиск на гостите, които на няколко пъти изпуснаха добри положения за отбелязване, а веднъж и гредата спря Пирло след изпълнение на пряк-свободен удар. На свой ред Торино също играеше доста добре през целия двубой, което даде резултат и в 57-та минута на срещата, когато Фабио Куалярела обърна напълно нещата в тяхна полза с нов гол. Въпреки еуфорията, бившият играч на Ювентус обаче показа сдържаност и не се зарадва на попадението си.

Ювентус можеше да стане шампион още през този кръг, но "старата госпожа" ще почака поне още един, за да узакони поредната шампионска титла в историята си.