• шампионска лига

Отаменди, Парехо и Алкасер отбелязаха за успеха с 3:1

Валенсия с важна победа над Ейбар - 1
Снимка: valenciacf.com

Отборът на Валенсия постигна изключително ценна победа като домакин над Ейбар в мач от 35-тия кръг на Примера Дивисион. "Прилепите" надделяха с 3:1, което ги изстреля на три точки пред Севиля в битката за място в Шампионската лига през следващия сезон.

Валенсия откри резултата в 25-та минута с гол на Николас Отаменди, а в 56-тата на таблото вече пишеше 2:0, след като Даниел Парехо също се разписа за домакините. В 71-та минута франсиско Алкасер направи резултата класически, а силите на ейбар стигнаха едва за почетно попадение в 84-тата минута, дело на Микел Арубарена.

По този начин момчетата на Нуно Еспирито Санто се утвърдиха на 4-тата позиция със 72 точки, възползвайки се максимално от загубата на Севиля от Реал (Мадрид). До края на шампионата остават три кръга и всяка грешна стъпка може да е фатална в борбата за местата, даващи право на участие в Шампионска лига.