Георги Миланов с гол при успех на ЦСКА Москва

• цска москва-
  • урал

Българинът вкара на Урал

Георги Миланов с гол при успех на ЦСКА Москва - 1
Българският национал Георги Миланов вкара един от головете за победата на ЦСКА (Москва) с 3:1 срещу гостуващия Урал. Двубоят беше от 26-ия кръг на руската Премиер Лига.

Миланов започна титуляр за "армейците" и се разписа в 62-ата минута, когато Ахмед Муса му попаде, българинът бързо обработи топката и я насочи неспасяемо в долния десен ъгъл на стража Николай Заболотний. Така ЦСКА поведе с 2:0, след като в 17-ата минута Бибрас Натхо бе точен от дузпа. Само секунди след гола на Миланов във вратата на Урал се разписа и Алан Дзагоев - 3:0. Почетното попадение за гостите бе дело на Александър Сапета малко преди края.

Миланов игра до 65-ата минута, когато беше заменен от шведския талант Карлос Страндберг. За българина това е втори гол в руския шампион през сезона.

Четири кръга преди края ЦСКА (Москва) е трети с 50 точки. С 4 повече е вторият Краснодар, а лидер и почти сигурен шампион е Зенит с 60 точки.