• серия а

Старата госпожа надделя на собствен терен с 3:1

Юве тресна Наполи, топ 3 - мираж за "небесносините" - 1
Снимка: БТА/XINHUA

Отборът на Ювентус победи Наполи с 3:1 като домакин в предпоследния, 37-ми кръг на италианската Серия "А". Мачът бе без особено значение за "бианконерите", които вече спечелиха титлата в калчото, но загубата "изпари" всички надежди на "небесносините" за класиране в топ 3.

Роберто Перейра даде преднина на "Старата госпожа" в 13-тата минута, но Наполи възстанови равенството чрез Давид Лопес малко след почивката. Стефано Стураро направи резултата 2:1 в полза на Ювентус в 77-та, а след това домакините вкараха и трети гол след точно изпълнена дузпа от Симоне Пепе, а при нарушението за наказателния удар, извършителя - Мигел Бритос получи директен червен картон.

Наполи има теоритичен шанс да се класира на трета позиция, но за целта Лацио, които са с 3 точки и мач по-малко, трябва да загубят и двата си мача докрая, докато тимът на Рафаел Бенитез ще търси задължителна победа в последния кръг.