• лацио-
  • мбива

Вълците завършват втори в Серия А след успех с 2:1 над Лацио

Рома спечели дербито с Лацио - 1
Рома победи с 2:1 Лацио в дербито на Рим и си гарантира второто място в класирането на Серия А. Французинът Мапу Янга Мбива вкара победното попадение пет минути преди края на срещата, след като малко преди това Филип Джурджевич бе изравнил. Иначе в 73-та минута Хуан Мануел Итурбе вкара за 1:0.

Така Франческо Тоти и компания останаха недостижими на второто място в класирането и си гарантираха директно участие в групите на Шампионската лига. Лацио пък ще трябва да изчака развръзката в последния кръг.

„Орлите” вече пет шампионатни мача нямат победа над големия си съперник и имат три точки преднина пред четвъртия Наполи. В неделя Лацио гостува именно на стадион „Сан Паоло” в Неапол.