Локомотив (Пловдив) надигра Черно море като гост

• а група

Домакините от Варна отстъпиха с 1:2

Локомотив (Пловдив) надигра Черно море като гост - 1
Снимка: БТА

Черно море загуби домакинството си на Локомотив (Пловдив) в последния, 10-ти кръг от плейофната фаза на "А" група. "Моряците" отстъпиха с 1:2 на "смърфовете" в мач, който бе без никакво значение за разпределението на местата във Втората шестица.

Емерик Де Врийзе откри за гостите от "Лаута" в 28-та минута, а до почивката нов гол на "Тича" не падна. Малко след началото на втората част Черно море съумя да изравни чрез Даниел Георгиев, но в 75-тата минута Бирсент Карагерен отбеляза второ попадение за пловдивчани, с което донесе и трите точки за своя отбор.

Голяма част от титулярите на Черно море получиха почивка в днешния двубой, заради предстоящия финал за Купата на България срещу Левски.