Мо Фара триумфира на 10 000 м в Юджийн

• мо фара
Мо Фара триумфира на 10 000 м в Юджийн - 1
Снимка: АП/БТА

Мо Фара записа най-добро време на 10 000 м и триумфира в състезанието от Диамантената лига в Юджийн.

Представителят на Великобритания отвя конкуренцията си и финишира за 26:50.97 минути, изпреварвайки в последните 350 метра кенийския лекоатлет Пол Тануи.

"Може би щеше да бъде добре, ако бях бягал малко по-бързо. Бях обнадежден заради тренировката в четвъртък, която премина доста добре, но в състезанието наистина беше изключително трудно. Следващото ми бягане е на 1500 метра в Бирмингам, а след това не съм сигурен какво ще се случи", каза Фара, който може би ще опита да спечели двете дълги дистанции на световното първенство по лека атлетика в Пекин.

Тануи завърши с време 26:51.86 и беше много близо до Фара, който се беше прицелил в близо 20 секунди по-добро бягане.

Трети финишира кениецът Жофри Камворор, който пресече линията с време 26:52.65 минути.