• победа

Българките победиха Пуерто Рико

Първа победа за България на Гран При - 1
Снимка: volleyball.bg

Женският национален отбор по волейбол  спечели своята първа победа в световното Гран При през тази година.

Българките победиха Пуерто Рико с 3:2 гейма (25:19, 27:25, 20:25, 18:25, 16:14).

Националките започнаха силно мача и след мощен първи гейм спечелиха частта с 15:19. Последва изключително оспорвана втора част, при която двата отбора играха точка за точка. Все пак България показа по-здрави нерви и спечели гейма с 27:25.

Пуето Рико заигра съществено по-добре в следващите два гейма, които спечели след 20:25 и 18:25. В тайбрека националките изоставаха с 12:10. Те обаче успяха да обърнат срещата при 14:15, след което и спечелиха мача след 14:16.

След този резултат българките останаха на трето място в своята група, след 2 загуби, 1 победа и 3 точки. Победител в групата е отборът на Пуерто Рико, следван от Полша. Четвъртото място остана за Канада.