САЩ триумфира на Световното първенство по футбол за жени

Американките победиха Япония на финала

САЩ триумфира на Световното първенство по футбол за жени - 1
Снимка: БТА/Xinhua

Отборът на САЩ триумфира с титлата на Световното първенство по футбол за жени.

На финала американките победиха Япония с 5:2. Това стана точно 4 години, след като те загубиха финала на предишното Световно точно срещу японките след дузпи.

Реално срещата беше решена още в първите 16 минути. Карли Лойд отбеляза бързи два гола в 3-та и 5-та минути. В 14-та минута Лорън Холидей реализира за 3:0. В 16-та отново Лойд реализира след прекрасен прехвърлящ удар от центъра на терена за 4:0. Япония се върна в мача в края на полувремето, когато Аюми Кахиро вкара за 4:1. Впоследствие Джули Джонстън си вкара автогол за за 4:2.Крайният резултат бе формиран от Тобин Хийт,която отбеляза за 5:2.

Това е трета световна титла за САЩ. Отборът спечели трофея още през 1991 г. и 1999 г.