Ботев не успя да победи Локо в пловдивското дерби

• дерби

Двата тима завършиха наравно 1:1

Ботев не успя да победи Локо в пловдивското дерби - 1
Снимка: БТА

Ботев (Пловдив) и Локомотив (Пловдив) не се победиха в дербито под тепетата от третия кръг на "А" група. На стадиона в квартал Коматево двата тима завършиха наравно 1:1.

"Канарчетата" изиграха по-добра първа част от съперниците си и бяха отборът, който създаде повече голови положения. Въпреки това, те успяха да материализират игровото си предимство едва в продължението на първото полувреме. Точен за 1:0 бе Александър Колев.

Радостта на домакините обаче не трая дълго, след като Локомотив изравни с попадение на Зоран Балдовалиев в 48-та минута, само 3 след началото на втората част.

До края на мача реферът Георги Кабаков спести втори жълт картон за играча на "смърфовете" Оливие Боне, а Ботев изпуснаха няколко много изгодни положения, което им коства и трите точки.