• разград-
  • шанс

Разградчани се наложиха с 2:0

Лудогорец не остави шанс на Левски в Разград - 1

Лудогорец надигра Левски като домакин в дербито на третия кръг на "А" група. Разградчани се наложиха над "сините" от София с 2:0.

На "Лудогорец арена" двата тима стартираха мудно двубоя и през първата част нямаше почти никакви чисти голови положения. Все пак домакините стигнаха до гол в 61-та минута, когато Марселиньо отбеляза от пряк-свободен удар.

Малко след това "орлите" можеха да вкарат и второ попадение, но Лукас Саша направи непростим пропуск отблизо, останал сам срещу стража на Левски Йоргачевич.

Спокойствието за Лудогорец все пак дойде в 86-тата минута, когато Върджил Мисиджан удвои за своя тим. Това тотално изпари надеждите на "сините" да си тръгнат поне с точка от разград.

В класирането Лудогорец излезе на втора позиция с 6 точки, докато Левски е шести с едва 2 пункта.