• висша лига-
  • англия

Артилеристите събраха седем точки от първите четири кръга на Премиършип

Арсенал измъкна успеха над Нюкасъл - 1

Арсенал записа втората си победа от началото на сезона в Английската висша лига, надигравайки състава на Нюкасъл. На своя "Сейнт Джеймсис парк" "свраките" загубиха от тима на Арсен Венгер с минималното 0:1.

Единственото попадение в двубоя, всъщност, бе автоголът на Фабрисио Колочини в 52-та минута. Футболистът на домакините не се намеси убедително при изстрел на Алекс Окслейд-Чембърлейн и топката влетя във вратата след рикошет.

Немалка роля за победата на Арсенал изигра, може би, и съдията Андре Маринър. Още преди средата на първата част той даде пресилен червен картон на нападателя на Нюкасъл Александър Митрович.

В класирането Арсенал заема временната 5-та позиция със 7 точки от 4 мача. Нюкасъл е в дъното на таблицата с едва 2 точки от 4 двубоя.