Ливърпул претърпя тежка загуба у дома, грешна стъпка и за Челси

• уест хям-
  • англия-
  • премиършип-
  • загуба

Мърсисайдци отстъпиха на Уест Хям с 0:3, докато лондончани се препънаха срещу Кристъл Палас

Ливърпул претърпя тежка загуба у дома, грешна стъпка и за Челси - 1

Ливърпул допусна първо поражение в Премиършип през новия сезон. На своя "Анфийлд роуд", "червените" бяха унижени с 0:3 от състава на Уест Хям.

Двубоят започна още с гол "от съблекалнята" за "чуковете", когато в 3-тата минута точен бе Мануел Ланзини. В 29-тата трибуните бяха смълчани с ново попадение от страна на гостите, дело на Марк Ноубъл.

"Мърсисайдци" превъзхождаха опонента си с по-дълго владеене на топката, но това не доведе до нищо сериозно пред вратата на гостите от Лондон. Направилият страхотен мач срещу Арсенал Фелипе Коутиньо също не бе на ниво за Ливърпул. Бразилецът си изкара два жълти картона - в добавеното време на първата част и в началото на втората и бе изгонен от съдията.

В 79-тата минута и Уест Хям остана с 10 души, когато втори жълт картон получи и Марк Ноубъл. В самия край на срещата Диафра Сако направи крахът на Ливърпул пълен с трети гол.

Междувременно, Челси направи поредната си грешна стъпка в първенството. "Сините" от Лондон загубиха домакинството си на Криста Палас в юбилеен за Жозе Моуриньо мач с 1:2. Португалецът закръгли двубоите си у дома като мениджър на Челси - 100.

Гостите откриха изненадващо в 65-тата минута чрез Бакари Сако, но малко по-късно Радамел Фалкао изравни. В Челси, обаче, нямаха много поводи за радост, тъй като в 81-та минута Кристъл Палас стигна до крайния успех с попадение на Джоъл Уорд.