• надвиха

Канарчетата надделяха с 2:1 в Коматево

С много дух, 10-ма от Ботев (Пд) надвиха Черно море - 1
Снимка: БТА

Ботев (Пловдив) записа втората си победа в "А" група. "Канарчетата" се наложиха с 2:1 като домакин над състава на Черно море в мач от седмия кръг на първенството.

Успехът за Ботев не дойде никак лесно, тъй като пловдивчани останаха с 10 души на терена в 51-та минута, след като бе изгонен Лъчезар Балтанов. Въпреки численото си изоставане, "жълто-черните" съумяха да поведат не с един, а с цели два гола, благодарение на изключително борбената си игра.

Първо, в 71-та минута, Божидар Васев откри за Ботев, а в 80-тата Нико Варела удвои от дузпа. Матиас Курьор върна почетното попадение за гостите от "Тича" пет минути преди края на срещата.