• червени картони

Червени картони и луди босненци решиха мача

И Рома пусна кръв на шампиона - 1
Снимка: БТА/ AP

Отборът на Ювентус има да защитава титлата си в Серия "А" от миналия сезон. Това обаче сега изглежда малко по-трудна задача, след като шампионите стартираха по доста колеблив начин сезона в италианския шампионат с две поредни загуби.

След като през миналата седмица Удинезе удари шамар на "бианконерите" на техния "Ювентус Стейдиъм", сега и Рома се поздрави с успех с 2:1 в срещата от втория кръг между двата тима.

Двубоят игран на "Олимпико" в Рим бе интригуващ и динамичен и неслучайно бе считан за голямото дерби на кръга.

Точни за домакините бяха босненсците Миралем Пянич от фаул и Един Джеко, а за "Старата госпожа" се разписа Пауло Дибала в 87-ата минута.

В 66-тата минута резервният вратар Рубиньо пък бе изгонен от скамейката на тима, след като си позволи обидни реплики към съдията.

Само 12 минути по-късно Патрис Евра си изкара втори жълт картон от главния съдия Андреа Рицоли и остави торинци с човек по-малко на терена, последвайки Рубиньо към съблекалните.

Така Рома удържа преднината си при числено превъзходство и вече е скатив от 4 точки. Юве остава 17-и в дъното на таблицата с 0 т.